Cvičení v těhotenství

Těhotenství a cvičení, jde to dohromady? Ano, když jste v rukou těch nejlepších. Je tu spoustu krásných, chytrých a zajímavých knih a informací na internetu a YouTube. Po chvíli „surfování“ a listování v knihách si připadáte jako v džungli, protože zjistíte že doporučení, které někdo napsal, druhý popírá. Například hojně rozšířená nabídka Yogy pro těhotné, různé kurzy pro těhotné, atd. to vše střídavě protínáno názory a články se slovy od lékařů: „Tohle nesmíte cvičit“. Ano, spousta názorů a úhlů pohledů na toto téma..
A jsme u opět u toho 🙂 Může budoucí maminka cvičit nebo nemůže a nebo co má tedy cvičit? Otázek je mnoho.
Můj pohled a názor na cvičení s maminkami je tento. Mé dlouholeté zkušenosti ze zdravotnictví a fitness se neustále vyvíjí a zdokonalují, neustále se vzdělávám v oblasti funkce,mobilizace a flexibility, ale co je pro mě nejdůležitější a podstatou celé této věci? Tím je zcela individuální a velmi zodpovědný přístup ke každé klientce. Vlastně nejlépe řečeno – k oběma 🙂 Každá maminka vyžaduje velmi specifické potřeby a přístup k cvičení.
Například, takový Pilates na podložce či stroji Reformer vyžaduje dodržování dýchání, mobilizace, flexibility, síly a mnoho dalšího. Pakliže jste maminka, která stále zvažuje možnosti jak, kdy a kde začít cvičit, tak neváhejte a přijďte.
Profesionální lektorka
Blanka Koňariková
Bodyactive studio
S námi budete Fitness. Tvoříme cestu pro lepší zdraví.
Komentáře