Cvičíte „skutečně“ nebo „jakoby“?

Říkáte si, co je to za divnou otázku?

Určitě se to netýká všech, možná ani právě konkrétně Tebe, milý čtenáři. Nicméně mnoho lidí nepovažuje cvičení nebo běžnou pohybovou tělesnou péči za zrovna vrcholové a oblíbené příčky svých každodenních životních priorit. Jasně, a není se čemu divit. Cvičení je totiž dřina, práce a dokonce to i často dost bolí. Navíc je to odříkání a bez potu se neobejdete. Pokud chcete mít totiž reálné a minimálně dobré výsledky, tak bez toho to prostě nejde!

Na druhou stranu, když cvičíte tzv. na oko a jen pro svoji zábavu, tedy jakoby, tak to bolestivé a náročné není a ani být nemusí. Nicméně, tato varianta přístupu má ještě druhou stránku věci, kterou je, že požadované výsledky a úspěchy se nikdy nedostaví. Skutečně „nikdy“.

To je důvod proč mnoho lidí u cvičení dlouho nevydrží. A je jedno, jakou aktuálně provádí pohybovou nebo sportovní aktivitu. Pokud je to náročná sportovní nebo pohybová aktivita, tak se tělo potí a pravděpodobně to i bolí. Pokud je to zábava, myšleno „jakoby“, tak se dlouhodobě nedostavují ani žádné výsledky. V obou případech dochází poměrně brzy ke ztrátě osobní motivace dotyčného jedince a cíle jsou nenávratně pryč.

Co si tedy vybrat? To je ovšem další zapeklitá otázka.

Po skončení cvičení vás nebude nikdo hned chválit, jak jste báječní a úžasní, jelikož to není poznat nebo vidět, že jste začali před měsícem 1x týdně cvičit. Navíc, rozhodnutí, že budete cvičit bylo přeci vaše, tak kdo by vás chválil. Ba naopak, možná vás vaše okolí od cvičení bude dokonce ještě odrazovat nebo se bude divit proč to vlastně děláte.
Někteří vám budou říkat: „Že se raději neposadíš, nepřeháněj to s tím pohybem“, nebo další podobně formulované demotivační formulace.

Ano, známe to všichni. Pokud jakákoliv žena nebo jakýkoliv muž navštíví například kadeřnictví, tak po jedné hodině návštěvy je efekt okamžitý a zaručený. Žena či muž, oba budou vypadat mnohem lépe a na nějakou tu pochvalu od okolí není třeba dlouho čekat. Jak budete vypadáte po hodině strávené ve fitku? Odpověď pravděpodobně znáte.

Co s tím vším tedy dělat a jak si poradit?

Plánujete zhubnout a být zdravější? Pravidelné cvičení nebo pohybová péče o tělo je velice individuální a osobní záležitost. Nechcete, aby docházelo ke ztrátě vaší motivace „proč“ to vlastně všechno děláte a „proč“ je třeba pravidelně cvičit. Z tohoto důvodu, je velice důležité si uvědomit, že cvičení nebo pohybové aktivity, neděláte pro někoho „druhého“ pro někoho „jiného“, ale VŽDY, to vše děláte pouze pro „SEBE“ a „SVÉ“ zdraví a dobrý pocit!

Pokud budete s tímto skutečným uvědoměním začínat svá jakákoliv pravidelná cvičení, tak po krátké chvíli zjistíte, že nic pro vás není problém a ani překážka. Najednou vám nebude vadit namáhavé cvičení, ani propocené tričko, ani velké úsilí, které budete do cvičení a pohybu dávat. Budete totiž vědět, že to vše děláte pouze pro jediného člověka na světe! Tím člověkem, jste totiž „VY“.

P.S. Další výhodou je, že se vždy a hned po cvičení pochválíte sami a nemusíte marně čekat, že to někdo z okolí udělá za vás. A pokud ano, tak to bude jenom skvělé potvrzení toho, že máte výsledky a jdete správnou cestou.

Blanka&Milan

-BasF-

Bodyactive studio
S námi budete Fitness. Tvoříme cestu pro lepší zdraví.
Komentáře