Pravidelný pohyb je zabiják!

Ano, už je to tak a bohužel s tím nic nenaděláme. I vědci se jednoznačně shodují, že pravidelný pohyb a cvičení je zabiják tuků, špatné nálady a stresu. Míváte ten zvláštní pocit, že vaše tělo je stále nějak bolavé, vaše duše nějak divně chátrá a žijete jenom a pouze v uspěchané době bez emočních zážitků, potěšení a chvil jen pro sebe?

Pokud jste si odpověděli minimálně jednou ano, tak je nejvyšší čas zařadit do své každodenní činnosti, místo konzumace různých medikamentů, podpůrných přípravků, potravinových doplňků, kvanta čokolády, velkých porcí nezdravého jídla, permanentního sledování sociálních sítí, nebo sezení po hospůdkách, pořádnou dávku „mobilizačního“ pohybu, který vás dovede nejen k lepší fyzické kondici, štíhlému tělu, k bystré mysli, ale také k novým osobním zážitkům, které vám do života přivedou radost. Je to prosté – dostatek pohybu přináší jednoznačně RADOST. 🙂

Cítíte se po dlouhém dni příliš unaveni na pohyb?

Tělo bez pohybu doslova „chátrá“ a bývá často „nemocné“ jen proto, že nemá dostatek aktivního pohybu. Nemluvíme nyní o tzv. adaptovaném pohybu, který děláte stále dokola opakovaně v práci či zaměstnání, a který navíc bývá dost často spojen se stresem.

Udělejte změnu a jděte do AKCE! Jde to a je třeba se pouze rozhodnout. Naše lidské tělo není stavěno k lenošení, nic nedělání, ale k aktivnímu pohybu. K pohybu jsme se narodili a naše tělo pohyb MILUJE. Každá buňka v těle je postavena na pohybu. 

Aktivní pohyb lidskému tělu přináší obrovskou dávku energie. Pokud se budete cítit unaveni po práci, tak vězte že je to jiná únava než případná únava po nějakém cvičení nebo aktivním pohybu. Naopak, po cvičení přichází ten úžasný a příjemný pocit únavy, pocit štěstí z vyplavených endorfinů směřující ke zvýšení kondice a lepšímu zdraví. A s pravidelným pohybem se bude kondice jenom zlepšovat a budete se cítit SKVĚLE.

Život je až příliš krátký na to, abychom jej proseděli.

Pohyb vám přinese psychickou pohodu, zlepší kvalitu života a především spolu s vhodným stravováním jednoznačně regulujete hmotnost. To je skutečnost, která je s pohybem spojená odjakživa. Pakliže při konzumaci dnešní všeobecné stravy přesycené cukry a tuky zanedbáte pohyb, tak se to vždy negativně odrazí na vyšší hmotnosti, nebo jiných zdravotních potížích.

Co všechno nám pohyb a cvičení vlastně přináší?

Cvičení zlepšuje kardiovaskulární systém (oběhový krevní systém), posiluje srdce, zvyšuje adaptaci oběhu na zátěž, zlepšují se dechové funkce (vitální kapacita plic). Dokáže se za kratší čas okysličit a přečerpat větší množství krve a tím se srdce méně namáhá a více se šetří jak v klidu (nižší klidová tepová frekvence), tak při zátěži (rychlejší tepová frekvence zvýšená například fyzickou činností).

Pravidelné cvičení snižuje riziko tvorby trombů, které jsou příčinou vzniku infarktu myokardu či mozkových příhod „CMP“.

Snižuje množství tělesného tuku, normalizuje profil lipidů v krvi, zvyšuje se pozitivní HDL cholesterol a snižuje se celkový cholesterol. Tím se snižuje riziko vzniku aterosklerózy. Pohyb udržuje aktivní svalovou hmotu v souladu s vhodným stravováním a zvyšuje počet „kvalitních“ svalových vláken a snižuje obsah tuku ve svalu.

Zlepšuje metabolismus sacharidů, zvyšuje citlivost tkání na inzulin a snižuje pozitivně glykemii nejen u diabetiků. Snižuje se pocit hladu a zvyšujete energetický výdej a zlepšujete funkci trávícího traktu.

Zlepšuje psychický stav –  koncentraci, sebekontrolu a reakce na danou situaci., snižuje stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje a zvyšuje se imunitní odolnost organismu a tím vzniká prevence nádorových onemocnění.

PRAVIDELNÝ POHYB + ZDRAVÉ JÍDLO  = ZDRAVÝ A ÚSPĚŠNÝ ŽIVOT

Pulzující zdraví vyžaduje činnost, pohyb a cvičení. Dobré zdraví není jen o tom nebýt nemocný, ale také být šťastný a cítit se z fyzického, duševního a sociálního pohledu skvěle. Cílem je udržet anebo zlepšit naši fyzickou kondici a celkové zdraví, které se dostaví při pravidelném pohybu minimálně 3x týdně.

Dostatek pravidelného  pohybu je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžeme udělat abychom posílili sexappeal a svoji dlouhověkost. 🙂

Správné a pravidelné udržování fyzické kondice pod vedení zkušeného profesionálního trenéra usnadňuje rychlejší uzdravení ze zranění i nemoci.

Co říkáte? To jsou obrovské benefity a přínosy. To už stojí za pravidelný pohyb během každého týdne.

-BasF-

Bodyactive studio
S námi budete Fitness. Tvoříme cestu pro lepší zdraví.
Komentáře

Přidat komentář