Značka PROZIS – Kvalita pro zdravý fitness život

Jste fanouškem fitness a žijete zdravým životem? Záleží vám na sobě a na vašem zdraví? Seznamte se s kvalitou a velmi pestrou nabídkou produktů, které jsou na online trhu.

Značka PROZIS je portugalská společnost se sportovní výživou, která sídlí v Esposende a je jedním z největších prodejců se sportovní výživou v Evropě, má více než 800 tisíc registrovaných a aktivních zákazníků a partnerů na více než 100 trzích.

Prozis byl založen v roce 2006 a kromě online prodeje sportovních doplňků, také vyrábí a nabízí ve velkém měřítku zdravou výživu, která je zaměřena na zdravé jídlo a hubnutí, doplňky stravy, fitness oblečení a mnoho dalšího, a to vše spojené se zdravým životním stylem. Z poskytovaných produktů si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Na to, jak je značka Prozis relativně mladá, tak je významným partnerem pro mnoho sportovních profesionálů. Je například partnerem pro ATRP – Portugalské běžecké asociace. Od roku 2016 se stal sponzorem portugalských mistrovských šampionátů – Trail Running Championships, kterých se každoročně účastní více než 100 000 sportovců.

Tato značka, je také oficiálním dodavatelem výživy evropských fotbalových klubů, jako je FC Valencia ve Španělsku, dále AS Monaco FC ve Francii a několika klubů v Portugalsku: Sport Lisboa, S.L. Benfica a mnoho dalších.

Prozis se také v červenci 2018 rozšířil na eSports prostřednictvím partnerství s německou organizací BLUEJAYS Sports.

Značka Prozis není jen o produktech. Filozofie značky je být součástí interaktivní komunity lidí, kteří milují pohyb a planetu. Je to vášeň a víra v to, kam Prozis směřuje. Kvalita, preciznost a ochota pomáhat ze značky Prozis, dělá to, čím ve skutečnosti je. S pokorou se snaží, aby svět byl lepší a podle toho, také přistupuje k životnímu prostředí, které je jeho nedílnou součástí.

Co vybrat a jak?

Ponořte se do obrovského množství skvělých produktů a doplňků, u kterých naleznete všechny potřebné popisy a informace, které vám vždy pomohou s jejich perfektním výběrem. Prozis se stará o všechny druhy sportu, kde je potřeba doplnit mezery ve stravě nebo doplňcích stravy.

Důležitou složkou zaměření Prozis, jsou například svaly – aminokyseliny BCAA poměr 2:1:1  až  8:1:1, mnoho Proteinů, ale jsou také velmi pozitivní v přístupu k „veganství“.

Nabídka je skutečně pestrá..

Prozis

Zdraví a hubnutí – snížení váhy, dietní jídlo, dietní svačiny, zdraví, vitamíny, minerály a byliny. Příslušenství – láhve, boxy, jídelní tašky, ad.

Sportovní výživa – Proteiny, budování svaloviny, energie a vytrvalost, spalovače tuků, zdraví sportovce, povolený-free-doping, regenerace, příprava tréninku, ad.

Zdravé jídlo – Tyčinky a občerstvení na cestách, nápoje, ořechy a semena, snídaně a svačiny mezi jídly, pekařství, mouky, zrna a deriváty, oběd a večeře, hotová jídla, rybí maso, arašídová másla, omáčky, sirupy a džemy, potraviny s vysokým obsahem bílkovin,ad.

Dámské a pánské oblečení – Sportovní móda, obuv, sportovní tašky a cestování, sportovní doplňky, výkon a sport, stylové oblečení a módní doplňky, ad.

Technologie pro fitness & Home – Zvuk, zdravotní péče a inteligentní bydlení, chytré váhy, fitness a hubnutí, příslušenství, zámky, domov nebo kancelář,ad.

Zdraví a hubnutí s Prozis

Spalování tuků – je to, oč tu běží. Používat CLA ,HCA či L-Carnitin? Co správně vybrat, abychom byli zdraví, štíhlí a bez jojo efektu? Co jsou to termogenní spalovače? Jak spalovat tuky na maximum a efektivně? Na jakých dvou principech funguje většina spalovačů? Těmito tématy se budeme zabývat v dalších článcích s Prozis.

Jak to vše funguje?

1. Zvýšením termogeneze vyrábíme více tepla – Termogenní látky nutí tělo zvyšovat produkci tepla. Tento proces je energeticky náročný a zvyšuje se tak výdej energie. Zvýšená potřeba energie je nejčastěji hrazena z tukových zásob.

2. Zvýšením lipolýzy odbouráváme více tuků – Mechanismus je založen na zvýšené lipolýze („odbourávání tuku“) v tukové tkáni. To má za následek, že mastné kyseliny jsou více uvolňovány do krevního oběhu, kde pak mohou být využity ostatními tkáněmi jako zdroj energie. Dojde ke zvýšené dostupnosti tukových zásob, spotřebovává se více energie a dochází k hubnutí.

Většina spalovačů tuku funguje na kombinaci obou principů a někdy je od sebe nemůžeme zcela oddělit. Mezi aktivní spalovače tuků patří:

Mezi aktivní spalovače tuků patří: L-Carnitin – CLA – HCA – EGCG – Kofein – Synefrin – Kajenský pepř – Zázvor

L-Carnitin je spalovač nebo dodavatel energie.

Definice – Karnitin je přirozeně se vyskytující aminokyselina, která je produkována v játrech a ledvinách z aminokyselin lysin a methionin.  Karnitin se vyskytuje ve dvou formách, známých jako D a L, ale v těle je aktivní pouze L-karnitin.

L-karnitin je látka tělu vlastní, dovedeme si ji vytvořit z esenciálních aminokyselin lysinu a methioninu ve všech buňkách těla. Jeho syntéza (výroba) probíhá v játrech a ledvinách a pokryje zhruba 25 % Denní potřeby organismu, zbylých 75 % L-karnitinu musíme přijmout ve stravě. Zdrojem L-karnitinu jsou výhradně živočišné zdroje, a to především maso, méně již mléčné výrobky.

Acetyl-L-karnitin, také známý jako ALCAR , se skládá z molekuly karnitinu navázané na acetylovou skupinu a má potenciální neurologické účinky, protože je schopen překonat hematoencefalickou bariéru u lidí.

L-karnitin L-tartrát (LCLT) je sůl L-karnitinu vázaná na kyselinu vinnou a používá se hlavně pro fyzickou výkonnost.

Hlavní funkcí L-karnitinu je, že získává energii pro buněčné pochody, jednoduše řečeno, L-karnitin rozkládá tuky a získává energii pro práci srdečního a kosterního svalu.

Kdo by mohl mít nedostatek L-karnitinu ve stravě? Deficitem mohou být ohroženy osoby, které přešly na rostlinnou stravu. Suplementace L-karnitinem by měla význam hlavně pro vegany, vegetariány, vitariány a další osoby na různých formách vegetariánství.

L-karnitin šetří glykogen v těle a prodlužuje tak vytrvalostní výkon. Během dlouhodobé zátěže přísun mastných kyselin šetří svalový glykogen a umožňuje tak zlepšení vytrvalostní kapacity (glykogen-šetřící efekt). Tento děj je významný faktor, který určuje podíl živin na oxidativní (aerobní) metabolismus. Během dlouhé vytrvalostní zátěže je žádoucí co nejvíce šetřit svalový glykogen a více využívat mastné kyseliny jako zdroj energie. Jedním z činitelů tohoto mechanismu je právě L-karnitin

Většina odborných prací však žádný samo-zeštíhlující efekt samotného L-karnitinu bez cvičení nepotvrdila.

Studie aplikovala L-karnitin u vrcholových sportovců. Dávka 30 mg/kg dvakrát denně. Již po třech týdnech byl významný pokles podkožního tuku, tělesná hmotnost se nezměnila. Jako vedlejší (ale pozitivní) efekt nastal pokles cholesterolu a triacylglycerolů v krvi.

L-karnitin se musí užívat dlouhodobě, nikoliv krátkodobě.

Prozis

Při krátkodobém užívání L-karnitinu se zvýší jeho hladina pouze v plazmě. Ovšem pro svalový výkon je důležitá jeho hladina přímo ve svalu. Ta se zvýší až po 4–6 týdenním užívání. Obvyklé dávkování, u kterého se projevil efekt na hubnutí v rámci studií, je v rozmezí 1–3 g L-karnitinu denně.

Dávka 30 mg / kg tělesné hmotnosti 2x denně společně se sportovní aktivitou sníží podkožní tuk (pozorováno u vrcholových sportovců).

L-karnitin je možné užívat v tekuté formě (nápoje, gely, shoty) nebo ve formě kapslí. Zde najdete aktuální nabídky.

Vědecké studie uvádějí, že karnitin: Zvyšuje oxidaci mastných kyselin, poskytuje ergogenní účinek, zpoždění nástupu únavy, snižuje plazmatické hodnoty cholesterolu a triacylglycerolů.

Zvyšuje produkci energie, tím přispívá ke zvýšení výdrže a oddálí nástup únavy, což z karnitinu dělá důležitého spojence pro kohokoli, kdo usiluje o optimalizaci výkonu ve sportu .

Protože karnitin podporuje oxidaci uloženého tuku, předpokládá se, že snižuje procento tělesného tuku, čímž zlepšuje definici svalů . To je důvod, proč jsou doplňky karnitinu mezi lidmi tak populární.

Každopádně, spalovače tuku, které zabezpečí vyšší dodávku mastných kyselin do krevního řečiště jsou TOP. Mějte však na paměti, že pro spalování tuků jsou především v kombinaci se suplementy potřebné aktivní svaly.

-BasF-Prozis

Bodyactive studio
S námi budete Fitness. Tvoříme cestu pro lepší zdraví.
Komentáře

Přidat komentář